Analógová historická fotografia

historicky-fotografi

Portrétne fotografovanie na historický fotoaparát je ako jazda na veteráne. Historické autá Vám síce neposkytujú rýchlosť a komfort moderných áut, ale ponúkajú Vám svoju charizmu a predovšetkým stretnutie s históriou a presne o tom istom je aj nami ponúkaná odborne nazývaná analógová veľkoformátová fotografia.

Zažite neopakovateľný zážitok nielen z výsledku – fotografií, ale aj samotného fotenia na jedinečný fotoaparát, aký ste doteraz videli len v starých filmoch z minulých storočí, kde sa fotograf zakryl plachtou a schoval za veľký fotoaparát.

Ponúkame Vám dve rozdielne technológie: historický proces z roku 1851 nazývanú ako mokrý kolódiový proces pri ktorom fotografie vznikajú vykreslením striebra na čiernej kovovej platni, alebo novšiu alternatívu, kde sú fotografie zachytené na plochý filmový list formou negatívu. Pri prvej historickejšej možnosti vzniká len jeden originál – na spomínanej kovovej platni a proces je náročnejší, dlhší ale zaujímavejší pričom fotografia na film umožňuje reprodukovateľnosť – vytvorenie kópiíí a proces je jednoduchší.

Využite naše špeciálne uvádzacie ceny a získajte skutočné, fotografické umelecké diela na ktorých budete Vy sami. Ponúkame Vám veľkoformátovú portrétnu fotografiu v prírode alebo s využitím architektúry a taktiež ateliérové portrétne fotenia. Služby sú vhodné pre jednotlivcov všetkých vekových kategórií a oboch pohlaví.  Zaujímavé sú taktiež párové fotenia alebo skupinové portréty.

REKLAMNÝ SPOT A BACKSTAGE VIDEO ZO SÉRIE THE  FOUNTAIN

     

UKÁŽKY Z HISTORICKÉHO MOKRÉHO KOLÓDIOVÉHO PROCESU Z ROKU 1851

kliknite pre zobrazenie celého portfólia mokrého kolódiového procesu

UKÁŽKY Z ANALÓGOVEJ FOTOGRAFIE NA PLOCHÉ FILMOVÉ LISTY

kliknite pre zobrazenie celého portfólia analógovej fotografie na ploche filmové listy

SKÚSENOSTI S NAŠIMI SLUŽBAMI ALEBO AKO ĽUDIA VNÍMAJÚ HISTORICKÝ FOTOAPARÁT

 

SandraSéria The Fountain

Keď som sa rozhodla pre fotenie s Aeternus Photography, netušila som že to bude môj najlepší fotografický zážitok. Nie len vďaka skvelému profesionálnemu prístupu, no hlavne pre jeho nadšenie spraviť niečo, čo bude iné, výnimočné, nevšedné. Áno prestála som v ľadovej fontáne značnú chvíľu a tento úžasný historický fotoaparát nespraví zrovna 5 fotografií za sekundu ( ako to umožňujú dnešné technológie ) ale verte mi že každá jedna fotografia stojí za to! Bolo mi cťou Aeternus photography!

Škandálportréty

Fotenie na takýto formát je naozaj úplne niečo iné ako dnesné digitálne fotoaparáty všade okolo vás. Digitálne zrkadlovky síce spravia 15 zaberov za sekundu, ale film má hĺbku a dušu. Fotenie s Aeternus Photography je profesionálne a zabavíte sa pri ňom. Ak čakáte bežné fotenie, možete na to rovno zabudnúť. Aj keď nie ste profesionálny model, Aeternus to z vás vydoluje!

DrewSéria The Fountain

ak sa chcete stať súčasťou umeleckej histórie v modernom svete, toto fotenie odporúčam zažiť a podporiť tak klasickú fotografiu,ktorá z dnešnej doby pomaly vyprcháva. Pre mňa, ako modelku so skúsenosťam, bolo analógové fotenie výnimočný zážitok, ktorý si rada zopakujem

Miaportréty

Vidieť takýto foťák naživo v 21. storoči je zážitok už sám o sebe. Doteraz som niečo také videla len vo filmoch a nenapadlo mi, že by som mohla mať takto unikátne fotografie. Milujem zvieratá no fotenie s nimi je niekedy náročné a pred takýmto fotoaparátom vzhľadom na nastavenie, založenie filmu a chvíľ, keď sa fotografovaný objekt nesmie pohnúť to platí dvojnásobne. Vďaka obrovskej trpezlivosti a ľudskému prístupu fotografa som aj napriek tomu získala nádherné fotografie. Aeternus Photography môžem len doporučiť.

Michaela BartošováSéria The Fountain

Fontánové fotenie na historický veľkoformátový fotoaparát bolo veľmi zaujímave, ktorého výsledkom sú nádherné analógové fotografie. Spolupráca s Aeternus Photography bola bezproblémová a na profesionálnej úrovni. Bol to skvelý zážitok.
Voda bola ľadová ale stalo to zato!

Annportréty

Keď som bola oslovená na fotenie týmto fotoaparátom bola som plná očakávaní, čo z toho vlastne vznikne. Po prvých troch fotografiách som bola veľmi milo prekvapená a nadšená výsledkom, a tak sme nafotili ďalšie tri fotografie. Kedže nie som žiadna skúsená modelka mala som veľké obavy čo z toho vôbec vznikne, no už po prvých minútach som sa cítila výborne, samotné fotenie bolo veľmi príjemné a zábavné. Ďakujem Aeternus Photography za túto príležitosť a skutočne krásne fotky

historicka-fotografia-triptych-web
(Visited 38 times, 1 visits today)