Analógová fotografia na plochý film

Novším fotografickým procesom, ktorý nahradil mokrý kolódiový proces, je fotografia na ploché filmové listy prípadne film stočený v rolke, ktorý poznáte zo svojich detských čias.

Tento spôsob má výhodu reprodukovateľnosti – teda fotografie sú zachytené na negatív ktorý sa môže ľubovoľne zväčšovať a kopírovať prípadne upravovať. Navyše fotenie je rýchlejšie a pohodlnejšie keďže vyvolávanie fotografií neprebieha priamo počas fotenia ako je tomu pri mokrom kolódiovom procese.

PORTFÓLIO PORTRÉTNEJ FOTOGRAFIE NA HISTORICKÝ FOTOAPARÁT

 

THE FOUNTAIN – SÉRIA BRATISLAVSKÝCH FONTÁN

 

SKÚSENOSTI S NAŠIMI SLUŽBAMI ALEBO AKO ĽUDIA VNÍMAJÚ HISTORICKÝ FOTOAPARÁT

SandraSéria The Fountain

Keď som sa rozhodla pre fotenie s Aeternus Photography, netušila som že to bude môj najlepší fotografický zážitok. Nie len vďaka skvelému profesionálnemu prístupu, no hlavne pre jeho nadšenie spraviť niečo, čo bude iné, výnimočné, nevšedné. Áno prestála som v ľadovej fontáne značnú chvíľu a tento úžasný historický fotoaparát nespraví zrovna 5 fotografií za sekundu ( ako to umožňujú dnešné technológie ) ale verte mi že každá jedna fotografia stojí za to! Bolo mi cťou Aeternus photography!

Škandálportréty

Fotenie na takýto formát je naozaj úplne niečo iné ako dnesné digitálne fotoaparáty všade okolo vás. Digitálne zrkadlovky síce spravia 15 zaberov za sekundu, ale film má hĺbku a dušu. Fotenie s Aeternus Photography je profesionálne a zabavíte sa pri ňom. Ak čakáte bežné fotenie, možete na to rovno zabudnúť. Aj keď nie ste profesionálny model, Aeternus to z vás vydoluje!

DrewSéria The Fountain

ak sa chcete stať súčasťou umeleckej histórie v modernom svete, toto fotenie odporúčam zažiť a podporiť tak klasickú fotografiu,ktorá z dnešnej doby pomaly vyprcháva. Pre mňa, ako modelku so skúsenosťam, bolo analógové fotenie výnimočný zážitok, ktorý si rada zopakujem

Miaportréty

Vidieť takýto foťák naživo v 21. storoči je zážitok už sám o sebe. Doteraz som niečo také videla len vo filmoch a nenapadlo mi, že by som mohla mať takto unikátne fotografie. Milujem zvieratá no fotenie s nimi je niekedy náročné a pred takýmto fotoaparátom vzhľadom na nastavenie, založenie filmu a chvíľ, keď sa fotografovaný objekt nesmie pohnúť to platí dvojnásobne. Vďaka obrovskej trpezlivosti a ľudskému prístupu fotografa som aj napriek tomu získala nádherné fotografie. Aeternus Photography môžem len doporučiť.

Michaela BartošováSéria The Fountain

Fontánové fotenie na historický veľkoformátový fotoaparát bolo veľmi zaujímave, ktorého výsledkom sú nádherné analógové fotografie. Spolupráca s Aeternus Photography bola bezproblémová a na profesionálnej úrovni. Bol to skvelý zážitok.
Voda bola ľadová ale stalo to zato!

Annportréty

Keď som bola oslovená na fotenie týmto fotoaparátom bola som plná očakávaní, čo z toho vlastne vznikne. Po prvých troch fotografiách som bola veľmi milo prekvapená a nadšená výsledkom, a tak sme nafotili ďalšie tri fotografie. Kedže nie som žiadna skúsená modelka mala som veľké obavy čo z toho vôbec vznikne, no už po prvých minútach som sa cítila výborne, samotné fotenie bolo veľmi príjemné a zábavné. Ďakujem Aeternus Photography za túto príležitosť a skutočne krásne fotky

historicka-fotografia-triptych-web
(Visited 23 times, 1 visits today)