Mokrý kolódiový proces z roku 1851

Mokrý kolódiový proces (Wet Plate Collodion Photography) patrí medzi vôbec najstaršie fotografické techniky. Vynašiel ho v roku 1851 Frederick Scott Archer a unikátnym ho robí fakt, že výsledná fotografia je tvorená striebrom na čiernej kovovej platni, pričom výsledkom je len jeden jediný originál. Začiatok procesu tvorí poliatie čiernej kovovej platne kolódiom, nasleduje postriebrenie platne, fotografovanie, vyvolanie, ustálenie, leštenie a finálne lakovanie.

Nie len výsledná fotografia tvorená striebrom na kovovej platni, ale celý proces je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vám prinášame vo forme portrétneho fotenia. Fotenia prebiehajú v exteriéri alebo interiéri podľa dohody a predstáv.

Spolu sa ponoríme do roku 1851 a uvidíte na vlastné oči ako pravé striebro vykresľuje Váš portrét na kovovej platni. Máme pre Vás pripravené aj špeciálne darčekové poukazy aby ste svojim blízkym mohli pripraviť nádherné prekvapenie.  Všetky informácie Vám radi poskytneme telefonicky na čísle +421 915 803 491 alebo mailom na info@aeternus.sk . Netlačíme Vás do žiadnych balíkov, ku každému klientovi pristupujeme individuálne.

VIDELI STE NÁS V TELEVÍZIÍ

S historickým mokrým kolódiovým procesom ste nás už niekoľko krát mohli vidieť v Televízii Markíza: v relácii Farma ako historického fotografa putujúceho krajinou ktorý farmárom urobil skupinový portrét, ale aj v reportáži TV Novín, kde sme kvôli jednej fotografii vynášali na Popradské Pleso celú techniku – len aby sme ukázali, ako sa fotilo kedysi. Reportáž v relácii Reflex bola natočená v priestoroch Titanicu, najznámejšej lode na svete. Objavili sme sa tiež v živom vysielaní Telerána, kde sme portrétovali moderátorov.

                         

 

PORTFÓLIO FOTOGRAFIÍ TVORENÝCH MOKRÝM KOLÓDIOVÝM PROCESOM

SKÚSENOSTI S NAŠIMI SLUŽBAMI ALEBO AKO ĽUDIA VNÍMAJÚ HISTORICKÉ FOTOGRAFOVANIE

SandraSéria The Fountain

Keď som sa rozhodla pre fotenie s Aeternus Photography, netušila som že to bude môj najlepší fotografický zážitok. Nie len vďaka skvelému profesionálnemu prístupu, no hlavne pre jeho nadšenie spraviť niečo, čo bude iné, výnimočné, nevšedné. Áno prestála som v ľadovej fontáne značnú chvíľu a tento úžasný historický fotoaparát nespraví zrovna 5 fotografií za sekundu ( ako to umožňujú dnešné technológie ) ale verte mi že každá jedna fotografia stojí za to! Bolo mi cťou Aeternus photography!

Škandálportréty

Fotenie na takýto formát je naozaj úplne niečo iné ako dnesné digitálne fotoaparáty všade okolo vás. Digitálne zrkadlovky síce spravia 15 zaberov za sekundu, ale film má hĺbku a dušu. Fotenie s Aeternus Photography je profesionálne a zabavíte sa pri ňom. Ak čakáte bežné fotenie, možete na to rovno zabudnúť. Aj keď nie ste profesionálny model, Aeternus to z vás vydoluje!

DrewSéria The Fountain

ak sa chcete stať súčasťou umeleckej histórie v modernom svete, toto fotenie odporúčam zažiť a podporiť tak klasickú fotografiu,ktorá z dnešnej doby pomaly vyprcháva. Pre mňa, ako modelku so skúsenosťam, bolo analógové fotenie výnimočný zážitok, ktorý si rada zopakujem

Miaportréty

Vidieť takýto foťák naživo v 21. storoči je zážitok už sám o sebe. Doteraz som niečo také videla len vo filmoch a nenapadlo mi, že by som mohla mať takto unikátne fotografie. Milujem zvieratá no fotenie s nimi je niekedy náročné a pred takýmto fotoaparátom vzhľadom na nastavenie, založenie filmu a chvíľ, keď sa fotografovaný objekt nesmie pohnúť to platí dvojnásobne. Vďaka obrovskej trpezlivosti a ľudskému prístupu fotografa som aj napriek tomu získala nádherné fotografie. Aeternus Photography môžem len doporučiť.

Michaela BartošováSéria The Fountain

Fontánové fotenie na historický veľkoformátový fotoaparát bolo veľmi zaujímave, ktorého výsledkom sú nádherné analógové fotografie. Spolupráca s Aeternus Photography bola bezproblémová a na profesionálnej úrovni. Bol to skvelý zážitok.
Voda bola ľadová ale stalo to zato!

Annportréty

Keď som bola oslovená na fotenie týmto fotoaparátom bola som plná očakávaní, čo z toho vlastne vznikne. Po prvých troch fotografiách som bola veľmi milo prekvapená a nadšená výsledkom, a tak sme nafotili ďalšie tri fotografie. Kedže nie som žiadna skúsená modelka mala som veľké obavy čo z toho vôbec vznikne, no už po prvých minútach som sa cítila výborne, samotné fotenie bolo veľmi príjemné a zábavné. Ďakujem Aeternus Photography za túto príležitosť a skutočne krásne fotky

historicka-fotografia-triptych-web
(Visited 43 times, 1 visits today)